We gebruiken cookies om ervoor te zorgen dat onze website zo soepel mogelijk draait. Als je doorgaat met het gebruiken van de website, door op de Akkoord knop te drukken, gaan we er vanuit dat ermee instemt.

Scoutinggroep
De Gold'n Zende
Nieuwleusen

Aan de slag als leiding

Vacature: Leider m/v Scouts (vrijwillig)

Georganiseerd kattenkwaad! Scouting is in teamverband kinderen leren samenwerken door sport & spel, buiten spelen, knutselen, kampvuur maken, kamperen, tochtje lopen en pionieren. Als leiding bij Scouting krijg je de kans je te ontwikkelen en ontplooien, maar vooral veel plezier te hebben in alle stoere en spannende activiteiten die jullie samen organiseren.

Wie zijn we en wat zoeken we ?

Wij zijn een kleine, maar gezellig scoutinggroep met een mooi gebouw op een prachtig terrein in Nieuwleusen en we zijn dringend op zoek naar (een) enthousiaste vrijwilliger(s) als leiding voor onze Scouts.
Ben jij of ken jij iemand van 21 jaar of ouder die actief, creatief en goed opgewassen is tegen een leuke groep van (pre)pubers ?

Ben jij een enthousiaste en daadkrachtige vrijwilliger, op zoek naar een nieuwe uitdaging, waarbij je de mogelijkheid krijgt om in Nieuwleusen en omgeving betekenisvol te zijn voor de ontwikkeling van kinderen?
Vind je het leuk om, samen met andere vrijwilligers, iets op te bouwen in je eigen buurt en vindt je het niet erg om 1 zaterdagmiddag in de week samen met twee andere leiders de groep te draaien?

DAN ZIJN WE OP ZOEK NAAR JOU!

Functieinhoud

Bij de Scouts zijn we op zoek naar een leiding die ons op regelmatige basis (het liefst drie of vier keer per maand) wil helpen met het organiseren en draaien van opkomsten. Je bent dan leid(st)er van een groep van 5-10 kinderen. De Scouts-speltak draait om het aanleren van zelfredzaamheid, vindingrijkheid en het opdoen van de “echte” scoutingskills zoals knopen, hakken en vuur stoken. Hier hebben de kids natuurlijk wel wat begeleiding bij nodig. Ervaring met scouting of outdooractiviteiten hoeft niet, maar is wel een pre.

Benodigde vaardigheden

Wat doet een leid(st)er?

 • Maakt, bereidt voor en evalueert - met de overige teamleden - wekelijkse programma's voor de groep kinderen.
 • Voert deze programma's.
 • Maakt, bereidt voor en neemt deel - met de overige teamleden - aan weekendkamp(en) en/of het jaarlijkse zomerkamp.
 • Begeleidt jeugdleden in hun persoonlijke ontwikkeling.
 • Zet zich ook in om zijn/haar eigen functioneren te verbeteren, onder andere door het volgen van trainingen.
 • Neemt deel aan het overleg binnen de groep met de overige vrijwilligers.
 • Neemt deel met het team en de jeugdleden aan regionale of (inter-)nationale activiteiten.

Belangrijk:

 • Je onderschrijft de doelstelling en het huishoudelijk reglement van Scouting Nederland.
 • Je bent minimaal 18 jaar of ouder.
 • Je bent bereid een Verklaring Omtrent Gedrag aan te vragen of kunt deze overleggen. (kosten worden vergoedt)
 • Je bent bereid je voor deze functie in te zetten en ook zelf hierin verder te leren.

Hoeveel uren:

 • Circa 3 à 4 uur per zaterdag/week (inclusief de overleggen en voorbereidingen)
 • 1 à 2 weekendkampen en het jaarlijkse zomerkamp

Wij bieden:SN LJU POSTERS JPG serie scouts 2 1

 • Vrijwilligerswerk in een mooie omgeving
 • Wij zijn een gevarieerd en veelzijdig team waarin iedereen geaccepteerd wordt zoals hij/zij is met ieder andere kwaliteiten.
 • Een inspirerende functie waarin je een plezierige en leerzame vrijetijdsbesteding helpt bieden aan kinderen en jongeren
 • Samenwerking met andere betrokken en enthousiaste vrijwilligers
 • Het opdoen van veel nieuwe contacten
 • De mogelijkheid jezelf verder te ontwikkelen

Scouting Nederland

Scouting Nederland is de grootste jeugd- en jongerenorganisatie van Nederland.Scouting zorgt voor een leuke en spannende vrijetijdsbesteding. De vereniging biedt ieder kind een veilige en leerzame speelomgeving en biedt uitdagende activiteiten voor jongerenScoutinggroep

De Gold'n Zende uit Nieuwleusen is aangesloten bij Scouting Nederland.

Belangstelling of vragen ?
Kom gerust eens bij ons langs op een zaterdagmiddag, of stuur een berichtje door middel van het contactformulier.