We gebruiken cookies om ervoor te zorgen dat onze website zo soepel mogelijk draait. Als je doorgaat met het gebruiken van de website, door op de Akkoord knop te drukken, gaan we er vanuit dat ermee instemt.

Scoutinggroep
De Gold'n Zende
Nieuwleusen

Aan de slag als leiding2

Vacature: Leider m/v Welpen (vrijwillig)

Georganiseerd kattenkwaad! Scouting is in teamverband kinderen leren samenwerken door sport & spel, buiten spelen, knutselen, kampvuur maken, kamperen, tochtje lopen en pionieren. Als leiding bij Scouting krijg je de kans je te ontwikkelen en ontplooien, maar vooral veel plezier te hebben in alle stoere en spannende activiteiten die jullie samen organiseren.

Wie zijn we en wat zoeken we ?

Wij zijn een kleine, maar gezellig scoutinggroep met een mooi gebouw op een prachtig terrein in Nieuwleusen en we zijn dringend op zoek naar (een) enthousiaste vrijwilliger(s) als leiding voor onze Welpen.
Ben jij of ken jij iemand van 21 jaar of ouder die graag wil helpen met het organiseren van leuke, uitdagende en gezellige activiteiten en kampen ?
Ben jij een enthousiaste en daadkrachtige vrijwilliger, op zoek naar een nieuwe uitdaging, waarbij je de mogelijkheid krijgt om in Nieuwleusen en omgeving betekenisvol te zijn voor de ontwikkeling van kinderen?
Vind je het leuk om, samen met andere vrijwilligers, iets op te bouwen in je eigen buurt en vindt je het niet erg om 1 zaterdagmiddag in de week samen met twee andere leiders de groep te draaien ?

DAN ZIJN WIJ OP ZOEK NAAR JOU!

Functieinhoud

Bij de Welpen-speltak leren we kinderen op een veilige manier kennis maken met scoutingactiviteiten zoals vuur stoken, pionieren en routetechnieken. Wij zoeken iemand die deel wil uitmaken van ons vaste team. Dit betekent niet dat je er elke week hoeft te zijn, maar wel dat je een commitment hebt voor onze speltak en de activiteiten die we doen, dat je ideeën hebt en je creatieve input levert, dat je enthousiast bent en graag meedoet. Maar het belangrijkste is dat je wil omgaan en interactie wil hebben met kinderen. Wij nemen dit serieus, en besteden veel aandacht aan de doorlopende leerlijn, thema’s, activiteitengebieden en insignes.

Benodigde vaardigheden

Wat doet een leid(st)er?

 • Maakt, bereidt voor en evalueert - met de overige teamleden - wekelijkse programma's voor de groep kinderen.
 • Voert deze programma's.
 • Maakt, bereidt voor en neemt deel - met de overige teamleden - aan weekendkamp(en) en/of het jaarlijkse zomerkamp.
 • Begeleidt jeugdleden in hun persoonlijke ontwikkeling.
 • Zet zich ook in om zijn/haar eigen functioneren te verbeteren, onder andere door het volgen van trainingen.
 • Neemt deel aan het overleg binnen de groep met de overige vrijwilligers.
 • Neemt deel met het team en de jeugdleden aan regionale of (inter-)nationale activiteiten.

Belangrijk:

 • Je onderschrijft de doelstelling en het huishoudelijk reglement van Scouting Nederland.
 • Je bent minimaal 18 jaar of ouder.
 • Je bent bereid een Verklaring Omtrent Gedrag aan te vragen of kunt deze overleggen. (kosten worden vergoedt)
 • Je bent bereid je voor deze functie in te zetten en ook zelf hierin verder te leren.

Hoeveel uren:SN LJU POSTERS JPG serie welp 2 1

 • Circa 3 à 4 uur per zaterdag/week (inclusief de overleggen en voorbereidingen)
 • 1 à 2 weekendkampen en het jaarlijkse zomerkamp

Wij bieden:

 • Vrijwilligerswerk in een mooie omgeving
 • Wij zijn een gevarieerd en veelzijdig team waarin iedereen geaccepteerd wordt zoals hij/zij is met ieder andere kwaliteiten.
 • Een inspirerende functie waarin je een plezierige en leerzame vrijetijdsbesteding helpt bieden aan kinderen en jongeren
 • Samenwerking met andere betrokken en enthousiaste vrijwilligers
 • Het opdoen van veel nieuwe contacten
 • De mogelijkheid jezelf verder te ontwikkelen

Scouting Nederland

Scouting Nederland is de grootste jeugd- en jongerenorganisatie van Nederland.Scouting zorgt voor een leuke en spannende vrijetijdsbesteding. De vereniging biedt ieder kind een veilige en leerzame speelomgeving en biedt uitdagende activiteiten voor jongerenScoutinggroep

De Gold'n Zende uit Nieuwleusen is aangesloten bij Scouting Nederland.

Belangstelling of vragen ?
Kom gerust eens bij ons langs op een zaterdagmiddag, of stuur een berichtje door middel van het contactformulier.