We gebruiken cookies om ervoor te zorgen dat onze website zo soepel mogelijk draait. Als je doorgaat met het gebruiken van de website, door op de Akkoord knop te drukken, gaan we er vanuit dat ermee instemt.

Scoutinggroep
De Gold'n Zende
Nieuwleusen

Vacature: Leider m/v Explorers (vrijwillig)

De Explorer-speltak (meiden en jongens van 15 tot 18 jaar) staat in het teken van het leren zelfstandig te zijn. De Explorers bedenken en organiseren onder leiding van hun eigen bestuur, en onder begeleiding van de speltakbegeleiding, hun eigen opkomsten en kampen. Dit kan alles zijn van pionieren en vuur stoken tot het organiseren van een kamp, of een samenwerking opzetten met een andere groep. Soms gaat dit goed, soms wat minder. Het belangrijkste is dat het veilig gebeurt, en er geleerd wordt hoe het de volgende keer wél moet. Als leiding weet je wanneer en hoe je soms moet ingrijpen, maar ook vooral wanneer je op de achtergrond moet blijven.

Wie zijn we en wat zoeken we ?

Wij zijn een kleine, maar gezellig scoutinggroep met een mooi gebouw op een prachtig terrein in Nieuwleusen en we zijn dringend op zoek naar (een) enthousiaste vrijwilliger(s) als leiding voor onze Explorers.

Vind je het leuk om jongeren te begeleiden in het bedenken en organiseren van hun eigen activiteiten? Ben jij of ken jij iemand van 21 jaar of ouder die actief creatief en goed opgewassen is tegen een leuke groep pubers ? Die graag actief meedoet maar ben ook bekend is met het begrip “zelflerend vermogen” ?

Ben jij een enthousiaste en daadkrachtige vrijwilliger, op zoek naar een nieuwe uitdaging, waarbij je de mogelijkheid krijgt om in Nieuwleusen en omgeving betekenisvol te zijn voor de ontwikkeling van kinderen? Vind je het leuk om, samen met andere vrijwilligers, iets op te bouwen in je eigen buurt en vindt je het niet erg om 1 zaterdagmiddag in de week samen met twee andere leiders de groep te draaien?

DAN ZIJN WE OP ZOEK NAAR JOU!

Functie inhoud

Bij de Explorers zijn we op zoek naar leiding die ons op regelmatige basis (het liefst drie of vier keer per maand) wil helpen met het organiseren en draaien van opkomsten. Je houdt een oogje in het zeil bij de activiteiten die de Explorers zelf uitvoeren en wanneer het nodig is grijp je in en/of voorzie je ze van advies. Ervaring met scouting of outdooractiviteiten hoeft niet, maar is wel een pre.

Benodigde vaardigheden.

Wat doet een leid(st)er?

 • Je hebt een oog voor de interesses en drijfveren van de leeftijdsgroep (15-18 jaar)
 • Maakt, bereidt voor en evalueert - met de overige teamleden én de Explorers - wekelijkse programma's voor de groep Explorers.
 • Maakt, bereidt voor en neemt deel - met de overige teamleden én de Explorers - aan weekendkamp(en) en/of het jaarlijkse zomerkamp.
 • Begeleidt jeugdleden in hun persoonlijke ontwikkeling.
 • Zet zich ook in om zijn/haar eigen functioneren te verbeteren, onder andere door het volgen van trainingen.
 • Neemt deel aan het overleg binnen de groep met de overige vrijwilligers.
 • Neemt deel met het team en de jeugdleden aan regionale of (inter-)nationale activiteiten.

Belangrijk:

 • Je onderschrijft de doelstelling en het huishoudelijk reglement van Scouting Nederland.
 • Je bent minimaal 21 jaar of ouder.
 • Je bent bereid een Verklaring Omtrent Gedrag aan te vragen of kunt deze overleggen. (kosten worden vergoedt)
 • Je bent bereid je voor deze functie in te zetten en ook zelf hierin verder te leren.

Hoeveel uren:

 • Circa 3 à 4 uur per zaterdag/week (inclusief de overleggen en voorbereidingen)
 • 1 à 2 weekendkampen en het jaarlijkse zomerkamp

Wij bieden:

 • Vrijwilligerswerk in een mooie omgeving
 • Wij zijn een gevarieerd en veelzijdig team waarin iedereen geaccepteerd wordt zoals hij/zij is met ieder andere kwaliteiten.
 • Een inspirerende functie waarin je een plezierige en leerzame vrijetijdsbesteding helpt bieden aan kinderen en jongeren
 • Samenwerking met andere betrokken en enthousiaste vrijwilligers
 • Het opdoen van veel nieuwe contacten
 • De mogelijkheid jezelf verder te ontwikkelen

*Scouting Nederland *

Scouting Nederland is de grootste jeugd- en jongerenorganisatie van Nederland.Scouting zorgt voor een leuke en spannende vrijetijdsbesteding. De vereniging biedt ieder kind een veilige en leerzame speelomgeving en biedt uitdagende activiteiten voor jongerenScoutinggroep De Gold'n Zende uit Nieuwleusen is aangesloten bij Scouting Nederland.

Belangstelling of vragen ?

Kom gerust eens bij ons langs op een zaterdagmiddag, of stuur een berichtje door middel van het contactformulier op deze website.